Republikové finále florbalového turnaje ZŠ – 3. a 6. místo v ČR !!!

družstvo děvčat ZŠ Campanus – 3. místo v ČR, družstvo chlapců ZŠ Campanus – 6. místo v ČR

Ve dnech 21. a 22. března proběhlo v Praze Republikové finále ve florbalu kategorie III druhého stupně základních škol. Pořadatelství se zhostila ZŠ Campanus z Prahy 11 a turnaj uspořádala před skvělou diváckou kulisou v halách Jedenáctka VS a Sportovní hala Jižní Město. Akce se zúčastnilo téměř 200 dětí ze všech koutů České republiky. Titul mezi děvčaty si nakonec odvezla ZŠ Dukelská, Benešov a mezi chlapci vítězství obhájila ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Pořadatelská škola Campanus má díky děvčatům bronz, chlapci skončili šestí.

Chlapecké finále si zahrály týmy ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu a Gymnázium Luďka Pika z Plzně. Obhájci titulu z Moravy prošli turnajem bez výraznějších potíží, všechny soupeře přehráli s minimálně šestigólovým rozdílem a finálový zápas nakonec ovládli v poměru 11:0. V dívčí kategorii o titul zabojovaly ZŠ Dukelská z Benešova, která minulý rok brala stříbro, a ZŠ Jih z Mariánských Lázní. Vítězství oslavily dívky ze Středočeského kraje a po výsledku 7:2 si o jeden stupínek vylepšily loňské druhé místo.

Boj o třetí místo mezi chlapci nabídl duel mezi pražskou ZŠ Eden, Vladivostocká a ZŠ Kladno, Moskevská, která nakonec po výsledku 7:3 vybojovala bronz. Třetí příčku a medaili pro pořadatelskou školu oslavila děvčata Campanusu po výhře 9:5 nad ZŠ Pod Vinohrady, Uherský Brod. Pátá místa si do Brna odvezli po výhře 7:2 chlapci ze ZŠ Slovanské náměstí a do Jaroměře dívky ze ZŠ Boženy Němcové za vítězství 7:3. Šestí skončili žáci ZŠ Campanus a dívky ze ZŠ Evžena Rošického II z Jihlavy.

Webová stránka florbalového finále základních škol

Sk_dvojka_01a_20