Obrovský úspěch ZŠ Campanus – ve florbalovém finále vybojovala dvě medaile

ZŠ Campanus po roce opět uspořádala Republikové finále ve florbalu základních škol. V termínu 19. a 20. března se ve Sportovní hale Jižní Město a Jedenáctka VS představily nejlepší týmy druhého stupně základních škol z celé republiky. Kromě perfektní organizace a divácké kulisy má pořádající Campanus další důvody k radosti – hned dva cenné kovy. Dívky skončily ve své kategorii druhé a chlapci se těší z bronzových medailí.

Kromě týmového úspěchu navíc domácí florbalisté přidali i ty individuální. Nejlepšími hráči turnaje se stali Nikola Voborská a Matěj Duda, který získal také titul nejlepšího střelce turnaje. V All Stars výběru měl pak Campanus další tři zástupce – Davida Horkého, Nicolu Královou a Gabrielu Hermánkovou, hráče klubu SK Dvojka Praha.

„Trochu jsme předpokládali, že děvčata dosáhnou na nějakou medaili, u chlapců jsme jen tajně doufali. Povedlo se, naše přání se vyplnila. Když na stupních vítězů stála obě naše družstva, byla jsem moc pyšná především na naše sportovce, ale také na jejich trenéry, kteří je skvěle vedli, i na všechny ostatní, na celou ZŠ Campanus, která je schopna akci takových rozměrů organizovat. “ chválí své florbalisty i celou organizaci ředitelka pořádající ZŠ Campanus.  

Do finálového dne se žákyně ZŠ Campanus probojovaly po dvou vítězstvích ve skupině A, kde postupně porazily Gymnázium Zikmunda Wintera, Rakovník 4:0 a ZŠ Podhořská, Odry 3:1. Z prvního místa vyzvaly v semifinále druhý tým skupiny B – Základní školu Jablonné nad Orlicí. Ani ta však rozjeté domácí hráčky nezastavila a v boji o zlato je po výhře 4:3 čekaly obhájkyně titulu ze ZŠ a MŠ Jilemnického z Mladé Boleslavi. Středočešky vstoupily do utkání lépe, Campanus příliš do ničeho nepouštěly, vytvořily si náskok a udržely jej až do konce. Po prohře 1:5 tak škola z Prahy 11 brala stříbrné medaile, což je druhý nejlepší florbalový úspěch v historii školy.

„Druhé místo je skvělé, náš cíl byl dostat se do finále, což se povedlo. Hlavní pro nás ale bylo turnaj si užít. Bavit se hrou, kterou jsme předváděly, a góly, které jsme dávaly. Také jsme strašně přály klukům, aby měli medaili. Pro nás i pro celou školu je to velký úspěch,“ radovala se brankářka Nicola Králová.

Chlapce čekala cesta mnohem náročnější, na rozdíl od dívek nebyli považováni za favority a mohli jen překvapit. Což se jim nakonec také povedlo. Po úvodní remíze 6:6 s Libercem, kterou zařídil až 27 sekund před koncem kapitán domácích David Horký, dokázali hráči Campanusu eliminovat útok Uherského Brodu a po těsné prohře 3:4 postoupili do semifinále díky lepšímu skóre na úkor Liberce.

V souboji o finále čelil Campanus náporu obhájcům titulu ze ZŠ Kamenická, Děčín. V napínavé a taktické bitvě byli nakonec úspěšnější Severočeši, kteří vybojovali výhru 2:1. Domácí hráči ale v duelu o třetí místo ukázali velkou touhu po medaili, otočili vývoj zápasu také díky dvojčatům Hejnovým, když Igor vstřelil rozhodující branku a Viktor svými zákroky zdeptal soupeře, kterým povolil jediný gól. Na konci tak žáci ZŠ Campanus slavili díky třetímu místu historický úspěch.

„Máme obrovskou radost, minulý rok nám to nevyšlo, a tak se od nás letos nic nečekalo a mohli jsme jen překvapit. Jsem pyšný, jak jsme to zvládli a že máme medaili. Byly to těžké zápasy, ale vydrželi jsme fyzicky i psychicky a nevzdávali jsme se. Chtěl bych poděkovat trenérům, fanouškům i klukům za skvělý turnaj a úspěch, zasloužili jsme si to,“ hodnotil s úsměvem kapitán Campanusu Horký.

Mistry republiky pro rok 2018 se stali žáci ze ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kteří porazili ZŠ Kamenická 2:1 po nájezdech, a hráčky ZŠ a MŠ Jilemnického z Mladé Boleslavi po výhře nad domácí ZŠ Campanus. Bronz vybojovali opět žáci ZŠ Campanus a florbalistky ze ZŠ Jablonné nad Orlicí.

< předchozí článek
Školní kolo biologické olympiády – výsledky
další článek >
Březen, měsíc úklidu ve školních taškách

Aktuálně z naší školy

Ilustrační obrázek

Informace k zájmovým kroužkům – 2. pololetí

Činnost zájmových kroužků pokračuje dále jako v 1. pololetí. V případě, že chcete své dítě z kroužku odhlásit, učiňte to prosím písemně nebo emailem vedoucímu kroužku: jmeno.prijmeni@campanus.cz, případně: radka.rehackova@campanus.cz. Angličtina:…

více »
Ilustrační obrázek

Krásné vánoční svátky

Přejeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům školy krásné vánoční svátky a do nového roku 2023 hodně zdraví, klidu a radosti. Vaše ZŠ Campanus…

více »
Ilustrační obrázek

Oprava podlahové krytiny v šatnách od 10.12.

V nejbližších dnech proběhne v naší škole oprava podlahové krytiny v šatnách vstup č. 2. Současná litá podlaha bude vyměněna za PVC. Opravu bude provádět certifikovaná firma, která byla vybrána…

více »
Další aktuality »

Bakaláři

Rychlý přístup do internetové aplikace sdružující všechny funkce školy online.

Přihlášení