Senzory do škol

Na konci října se naše škola zapojila do projektu Senzory do škol. Třída 9.A si tak měla možnost sestavit vlastní senzor vzduchu v rámci výuky. Senzor je umístěný ve třídě 9.A z venku. Na celém světě je těchto senzorů 13 200 v 72 zemích a mají za úkol zvýšit povědomí o atmosféře a jejím dopadu na zdraví člověka.

Senzor v reálném čase měří PM10, PM2,5 teplotu, vlhkost a tlak. Prvotním zdrojem informací ze všech senzorů na světě je komunitní mapa: https://maps.sensor.community/#14/50.0263/14.4944, kde tlačítkem vlevo dole (výchozí hodnota PM2,5 (5 min. mean) vybíráte jednotlivé vrstvy pro zobrazení (teplota, tlak, vlhkost, PM2,5 a PM10). Po kliknutí na hexagon senzoru se vlevo dole zobrazí aktuální hodnota, dalším klikem na číslo senzoru (#75787) si zobrazíte průběh hodnot za posledních 24 hodin a 5-ti denní klouzavý průměr.

Stránka s detailnějšími informacemi a doporučeními pro naši školu: https://senzorydoskol.aqi.eco/cs/zscampanus

Ve škole si pak žáci mohou naskenovat QR kód z plakátu, který visí v každé třídě a mohou tak zjistit aktuálně naměřenou teplotu, vlhkost, tlak a znečištění ovzduší u školy.

< předchozí článek
Florbal kategorie III
další článek >
„Předškolák“ aneb „My se školy nebojíme“

Aktuálně z naší školy

Ilustrační obrázek

Krásné prázdniny

Přejeme všem žákům, rodičům a příznivcům naší školy krásné a odpočinkové prázdniny. Veškeré informace o začátku školního roku zveřejníme na stránkách školy v posledním srpnovém týdnu. V té době budou…

více »
Ilustrační obrázek

Projektový den – červen

Vážení rodiče, milé děti, v závěru školního roku jsme pro vás na 25. 6. 2024 přichystali další projektový den. Všichni žáci a někteří rodiče se přihlásí do jedné z projektových…

více »
Další aktuality »

Bakaláři

Rychlý přístup do internetové aplikace sdružující všechny funkce školy online.

Přihlášení