Senzory do škol

Na konci října se naše škola zapojila do projektu Senzory do škol. Třída 9.A si tak měla možnost sestavit vlastní senzor vzduchu v rámci výuky. Senzor je umístěný ve třídě 9.A z venku. Na celém světě je těchto senzorů 13 200 v 72 zemích a mají za úkol zvýšit povědomí o atmosféře a jejím dopadu na zdraví člověka.

Senzor v reálném čase měří PM10, PM2,5 teplotu, vlhkost a tlak. Prvotním zdrojem informací ze všech senzorů na světě je komunitní mapa: https://maps.sensor.community/#14/50.0263/14.4944, kde tlačítkem vlevo dole (výchozí hodnota PM2,5 (5 min. mean) vybíráte jednotlivé vrstvy pro zobrazení (teplota, tlak, vlhkost, PM2,5 a PM10). Po kliknutí na hexagon senzoru se vlevo dole zobrazí aktuální hodnota, dalším klikem na číslo senzoru (#75787) si zobrazíte průběh hodnot za posledních 24 hodin a 5-ti denní klouzavý průměr.

Stránka s detailnějšími informacemi a doporučeními pro naši školu: https://senzorydoskol.aqi.eco/cs/zscampanus

Ve škole si pak žáci mohou naskenovat QR kód z plakátu, který visí v každé třídě a mohou tak zjistit aktuálně naměřenou teplotu, vlhkost, tlak a znečištění ovzduší u školy.

< předchozí článek
Florbal kategorie III
další článek >
„Předškolák“ aneb „My se školy nebojíme“

Aktuálně z naší školy

Ilustrační obrázek

Informace k zájmovým kroužkům – 2. pololetí

Činnost zájmových kroužků pokračuje dále jako v 1. pololetí. V případě, že chcete své dítě z kroužku odhlásit, učiňte to prosím písemně nebo emailem vedoucímu kroužku: jmeno.prijmeni@campanus.cz, případně: radka.rehackova@campanus.cz. Angličtina:…

více »
Ilustrační obrázek

Krásné vánoční svátky

Přejeme všem dětem, rodičům i zaměstnancům školy krásné vánoční svátky a do nového roku 2023 hodně zdraví, klidu a radosti. Vaše ZŠ Campanus…

více »
Ilustrační obrázek

Oprava podlahové krytiny v šatnách od 10.12.

V nejbližších dnech proběhne v naší škole oprava podlahové krytiny v šatnách vstup č. 2. Současná litá podlaha bude vyměněna za PVC. Opravu bude provádět certifikovaná firma, která byla vybrána…

více »
Další aktuality »

Bakaláři

Rychlý přístup do internetové aplikace sdružující všechny funkce školy online.

Přihlášení